×
Wyszukaj w serwisie

Spotkanie

Spotkanie z Panem Jakubem Wygnańskim

w ramach cyklu „Akademia III Sektora”.

Temat spotkania: "III SEKTOR w POLSCE"

Próba bilansu na 25-lecie - sukcesy, porażki, postanowienia, marzenia. Co nowego?

Termin: 18 listopada, poniedziałek, 16:00 - 19:00

Jan Jakub Wygnański - twórca, lider polskiego trzeciego sektora. Urodził się w 1964 r. na Żoliborzu w Warszawie. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Warszawskim, był stypendystą Uniwersytetu Yale. Od końca lat 70. działał w samorządzie szkolnym i ruchu samokształceniowym. W latach 80. działał w Komitetach Obywatelskich, uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu. Kiedy wycofał się z polityki, całkowicie poświęcił się działalności społecznej. Jest m.in. współtwórcą Stowarzyszenia na rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych, współzałożycielem Fundacji "Bez względu na Niepogodę", twórcą Banku Danych o Organizacjach Pozarządowych prowadzonego przez stowarzyszenie Klon/Jawor, które też współtworzył. Związany był również z innymi inicjatywami obywatelskimi, w tym z Polską Akcją Humanitarną, Fundacją Batorego oraz Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Był członkiem i przewodniczącym Rady Działalności Pożytku Publicznego pierwszej kadencji. Jest m.in. laureatem Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego (w 1999 r.), przyznawanej za krzewienie idei służby publicznej, Kawalerem Orderu Odrodzenia Polski oraz nagrody Totus Tous. Od 2010 r. do sierpnia 2013 r. przewodniczył Radzie Programowej Telewizji Polskiej S.A. Jest żonaty, ma córkę i syna.

Miejsce: Opole, Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Żeromskiego 3 (naprzeciw kina Helios i Solarisa), I piętro.

Zapisy: prosimy wysyłać na e-mail: ngo@um.opole.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o treści: imię i nazwisko, nazwa organizacji (jeśli ktoś jest członkiem organizacji), można rezerwować miejsca tel. 077 54 11 410, 460,444. Liczy się kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

PDFJakub Wygnański - 18.11.2013.pdf (43,58KB)